Warning: Use of undefined constant i - assumed 'i' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kipsterx1/public_html/slolari.com/slolari/articles/titleMenu.php on line 26

Warning: Use of undefined constant i - assumed 'i' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kipsterx1/public_html/slolari.com/slolari/articles/titleMenu.php on line 26

Warning: Use of undefined constant i - assumed 'i' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kipsterx1/public_html/slolari.com/slolari/articles/titleMenu.php on line 26

Warning: Use of undefined constant i - assumed 'i' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kipsterx1/public_html/slolari.com/slolari/articles/titleMenu.php on line 26

Warning: Use of undefined constant i - assumed 'i' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kipsterx1/public_html/slolari.com/slolari/articles/titleMenu.php on line 26

Warning: Use of undefined constant i - assumed 'i' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kipsterx1/public_html/slolari.com/slolari/articles/titleMenu.php on line 26
נתוני מכשירים SAR נתוני דיווח מכשיר שאבד סקירת מצלמות סלולאריות סקירת מכשירים חדשות ראשי
חדש באתר: יש לכם מצלמה בסלולר - שלחו לנו תמונות שצילמתם ואנחנו נפרסם באתר
?איך להתקבל לעבודה בחברה סלולריתאיך להתקבל לעבודה בחברה סלולרית?

רוצה לעבוד בחברה סלולארית?

הכתבה הבאה תיתן לך מספר טיפים איך להתקבל לעבוד בחברה סלולארית.
חשוב להקדים ולומר שהטיפים נכונים בעיקר לתחום שירות הלקוחות בחברות הסלולאריות, שככל שהוא מפותח היום וכולל בתוכו תחומים רבים (שיפורטו בהמשך), אין הוא בהכרח מקפצה להגעה לתפקיד בתחומים אחרים כגון שיווק או משאבי אנוש.
חשוב לזכור שלמרות שיש היום מחסור משמעותי בגיוס כוח אדם לשירות לקוחות עדיין תהליך הקבלה והסינון לעבודה לא פשוט בכלל.

אז מאיפה להתחיל
יש היום הרבה שיטות ואפשרויות להגיע לראיון עבודה בחברות המובילות בשוק. חשוב לזכור שבכל המקרים מדובר על כל הקודם זוכה, לפי הדרך הראשונה שבה פניתם לחברה יספרו קורות החיים שלכם במשאבי אנוש. אז מה עדיף? או היתרונות בכל שיטה

חבר מביא חבר – קודם כל אתם יוצאים גדולים עם החבר אם התקבלתם, כנראה שהוא גוזר קופון. ומה אתם מרוויחים? הגעה דרך חבר מקנה לכם יתרון מהותי בכניסה לחברה ממספר סיבות. אם הוא חבר קרוב אז סביר שהוא יכין אתכם מראש, גם לראיון עצמו וגם יסייע לכם לבחור את התפקיד המתאים ביותר עבורכם. גם אם מדובר בחבר דרך גורם רביעי או חמישי עדיין כדאי להגיע דרכו, משום שהחברה תעדיף את זה ברוב המקרים. החברה משתמשת בגיוס חברים בגלל שהוא זול יותר מתשלום לחברת השמה, סיבה נוספת היא שקיימת אמונה שככל שייצרו לעובד תשתית חברים גדולה יותר במקום העבודה, כך יהיה קל יותר לשמר אותו ואת החברים שיביא והדבר יחסוך גיוס עובדים בעתיד. והסיבה האחרונה, למשאבי האנוש יש אמונה (שכנראה הוכחה במחקרים רבים) שאם אתה מתאים לעבוד בשירות לקוחות, אז יש סיכויים גבוהים שגם החברים שלך יתאימו.
בעקבות כל הדברים הנ"ל בדרך כלל תחום משאבי האנוש בחברות מעדיף את אלה שהגיעו דרך חברים, הם מראש מנהלים את הראיון או מרכז ההערכה בצורה חיובית יותר ונוטים להקל ולהתגמש בקליטתם לחברה.

חברות השמה- השיטה הפופולארית ביותר היום למציאת עבודה. חברות ההשמה מפרסות את רוב המודעות בעיתונים ובאינטרנט. אותן חברות יזמנו אותך לראיון מקדים ואז יתאימו לך את העבודה ויפנו אותך לראיון נוסף בחברה הרלוונטית. חשוב לזכור שמעבר לכך שמדובר בגיוס ביקר ביותר עבור החברה בה תעבדו בסופו של דבר, גם כנראה שלא בהכרח תופנו לתפקיד המתאים לכם ביותר אלא לזה הרווחי ביותר לחברת ההשמה.
יחד עם זאת, יש כאן יתרון אחד ברור, היות ומדובר באנשי מקצוע סביר להניח שההכנה שתקבלו לקראת הראיון היא הטובה ביותר ותגדיל את סיכוייכם, אם זו לא פעם ראשונה שלכם, עדיף לבחור בדרך אחרת.

ישירות לחברה – אפשרי היום דרך הפרסומות בעיתונות או דרך אתרי האינטרנט של החברה עצמה. היתרון בשיטה זו הוא שזו השיטה הזולה ביותר עבור החברה המגייסת. ולכן סביר להניח שיקראו לכם מהר מאוד לראיון (בדרך כלל תוך פחות מיום עבודה) וירצו מאוד לקבל אתכם לתפקיד. החסרונות, ברורים למי שקרא עד כאן.

איזה תפקידים קיימים
אז כמו שאמרתי בהתחלה, אני אפרט לגבי תפקידים בתחום שירות הלקוחות.
בתחום קיימים תפקידים רבים, בדרך כלל יפנו אתכם בזמן הראיון לתפקיד לו החברה המגייסת זקוקה באותו רגע, אך ברוב המקרים אם תתעקשו תוכלו להמתין זמן קצר ולהגיע לתפקיד שרציתם, אל תפחדו להתעקש, במצב הנוכחי זקוקים לכם יותר ממה שאתם זקוקים להם.
אני אתן פירוט קצר על התפקידים הקיימים, התפקידים מסודרים כך שככל שמתקדמים ברשימה צריך יותר ניסיון, גיל יותר מבוגר ושנות לימוד רבות יותר עם יתרון לאקדמאים. עדיין קיימת גמישות רבה ואל תתיאשו אם אתם חושבים שאתם מתאימים לתפקיד שעבורו חסרים לכם חלק מהנתונים – תתעקשו!

נציג שירות טלפוני- התפקיד ה"נמוך" ביותר, קיימים מספר מוקדים בכל חברה: כללי, עסקי, שירותים מתקדמים, פיננסי. חשוב לבחור את המוקד המתאים לכם קודם כל לפי שעות העבודה שלו ואורך המשמרות. השיקול הבא צריך להיות התאמה של המוקד אליכם אישית – מבחינת הגיל הממוצע ותחום העניין. יחד עם זאת, חשוב לא להשלות את עצמכם, לדוג' למוקד הפיננסי לא באמת יותר מתאים לסטודנטים לכלכלה. אבל סביר להניח שאם אתם חולי מחשבים יהיה לכם קל יותר חברתית וביומיום במוקד שמתעסק בתחום.
החסרונות בתפקיד נובעים בעיקר מהיותו בתחתית הסולם, וזה בא לידי ביטוי בדר"כ בשכר ובדרישות העצומות מהנציגים. היתרון העיקרי הוא בגמישות השעות ובקידומים המהירים יחסית.

נציג מכירות טלפוני (טלמרקטינג) - מאוד דומה לחברות שיווק ישיר אחרות בשוק. היתרון הוא האופציה לשכר גבוה ע"י מכירות ועמלות. החסרון הוא המדידה המאוד נוקשה והסיכוי ללכת הביתה עם משכורת נמוכה יחסית בחודש לא טוב. היתרון המהותי הוא היכולת להעביר את השיחה לשרות הלקוחות במידה וקיימות ללקוח תלונות, מדובר על תפקיד פחות שירותי במהותו ולהרבה אנשים זה קל יותר, בדיוק כשם שמכירות יכולות להיות התגשמות סיוט לאחרים.

נציג שירות פרונטלי – הכוונה היא לנציגים שנותנים שירות בנקודות שירות מול קהל. היתרונות לגבי התפקיד הקודם הם בדר"כ עלייה קלה בשכר היות ונקודות השירות מתעסקות גם במכירה וגם בשרות, מה שיכול להיות חסרון למי שסולד מתחום זה. לגבי שאר הדברים, מאוד תלוי בכל אחד באופן אישי, עד כמה הוא בנוי לעבודה פנים אל פנים מול קהל, עד כמה הוא זקוק למרחק ההגנה שמייצרת תקשורת דרך הטלפון.

שימור לקוחות – מדובר על התעסקות עם הלקוחות הקשים ביותר ותחום בעל האחריות בין הגבוהות בחברה. היתרון בתפקיד זה הוא בדרך כלל שכר גבוה יותר ועצם כך שהעבודה לא מתבצעת תחת הלחץ שנמצא בדרך כלל במקומות שבהם ניתן השירות המיידי ללקוח, אם טלפונית ואם פרונטלית.

שירות אישי – או ניהול תיק לקוחות עסקי. קיים נכון להיום בכל החברות ובחלק מהן אפילו ביותר מפורמט אחד. מדובר בתפקיד בעל שכר וסטטוס גבוהים יותר מתפקידים אחרים שסביר להניח שיפתח לכם יותר דלתות בהמשך דרכם בחברה וגם ייצר לכם קשרים מצוינים עם לקוחות עסקיים שתהיו איתם במגע. החסרון הוא בשעות פחות גמישות, בדרך כלל לא רלוונטי לסטודנטים ובכך שיתכן שתאלצו לקחת איתכם עבודה הביתה לעיתים קרובות. חשוב גם לבדוק טוב לפני שאתם לוקחים את התפקיד, תוודאו על מה בדיוק מדובר, משום שבחלק מהחברות קיים מנהל שירות ונציג שירות אישי ומדובר בשני תפקידים שונים לחלוטין.

תפקידי שטח – קיימים היום בתחומים רבים. יכול להיות מדובר שירות אך בעיקר במכירות. במכירות יכול להיות מדובר בפגישות מתואמות מראש או אפילו עד דפיקה על דלתות.. מדובר בשכר הגבוה ביותר ובתנאים המשלימים הטובים ביותר (רכב, נייד, אש"ל וכו'). מצד שני, מדובר בתחום האכזר ביותר בשירות מבחינת יעדים ופיטורים.

מאחורי הקלעים – ברוב החברות קיימים גם תפקידים שלא דורשים התנהלות ישירה מול לקוח, אלא מתן שירות לגורמים בתוך החברה. מדובר ביתרון משמעותי מבחינת השקט בכך שלא מתנהלים ישירות מול לקוחות. מדובר על שכר דומה בדר"כ לשירות לקוחות אך עם פחות הטבות בסגנון פעילויות שוברות שגרה ובונוסים. לא תמיד התפקידים האלה פתוחים למגיעים מחוץ לחברה, אך אם נראה לכם שזה הכי מתאים לכם שווה לבדוק ולהתעקש.

איך להתקבל לעבודה
איך שהגשנו קורות חיים והחלטנו על תפקיד, איך עושים את זה בפועל?
נכון להיום חברות הסלולאר עובדות בשתי שיטות גיוס- מרכז הערכה וראיון אישי, ובדר"כ שילוב של שניהם. המטרה של התהליך היא להכיר אתכם, את השאיפות והמטרות שלכם ומתוך זה לחזות לאיזה תפקיד תתאימו, כמה זמן תישארו בחברה, כיצד תתמודדו עם דילמות שונות במהלך התפקיד וכיצד תשתלבו עם החזון של החברה והעובדים הנוכחיים בה. נקודות האור בתהליך המיון, הוא שככל שתעברו רבים יותר, כך תשתפרו ויקל עליכם לעבור אותם להבא לחברות אחרות או לתפקידים אחרים בחברה. מעבר לזה חשוב לזכור שלמרות מה שנדמה לכם, ברוב המקרים אם לא התקבלתם לאחר מספר ניסיונות לחברות שונות והלך לכם טוב, סביר להניח שאתם באמת לא מתאימים ושווה לחפש תחום אחר.
שימו לב, שמדובר בעיקר על תהליכי הסינון לתחום השירות ולא המכירה. בתחום המכירה לצערי אין הרבה מה ללמד דרך מאמר, מדובר במיומנות קיימת או נרכשת ע"י ניסיון ותלוי מאוד בחברה עד כמה היא מעוניינת לקבל אנשים חסרי ניסיון ולהכשיר אותם לביצוע מכירות כשם שמכשירים לביצוע שירות.

מה זה מרכז הערכה – אז למי שעוד לא זכה לעונג הזה מדובר במעין ראיון קבוצתי שנועד לחסוך זמן לחברה, להקל על התהליך למשתתפים וליצור סיטואציות שפחות אפשרויות בראיון אחד על אחד.
מרכז הערכה בדרך כלל כולל סבב הכרות ושוברי קרח, דינמיקה קבוצתית (משחקים שונים המבוססים על שיתוף פעולה ולקיחת החלטות כקבוצה) ומבחני מיומנות שונים.
אנשים נוטים לחשוב שיש חשיבות רבה למיקומם בקבוצה, מי דיבר ראשון, מי שני, מי אחרון וכו'. בפועל, נבחנים בעיקר דברים אחרים. נבחנת תרבות הדיון שלכם כחלק מיכולתכם לתפקד כחלק מקבוצה ולעבוד בשיתוף פעולה, נבחנת מידת האסרטיביות שלכם. מחפשים בעיקר מעידות קטנות, כמו אגרסיביות בעת העלאת דילמה בקובצה, כמו פליטות פה בלהט הדברים. הבוחנים מחפשים לראות מי שירותי מטבעו, למי יש את היכולת לשים את האגו בצד לצורך פתרון בעיה מתוך שיתוף פעולה, ומי יכול לחשוב באופן יצירתי.
חשוב בעיקר שתהיו ערניים, חיכניים במידה סבירה וקשובים לסביבה שלכם. מתוך זה גם חשבו מראש על מה שאתם מתכוננים להגיד, אמרו דברים תמיד בצורה חיובית ולוקחת אחריות.

מבחני יכולת – הפלוס והמינוס בתהליך זה הם היכולת הנמוכה להתכונן אליו ולהשפיע על התוצאה. המבחנים והחשיבות המיוחסת להם משתנים מהותית מחברה לחברה, וכוללים בדרך כלל בחינת כישורים בנושא הבעה בעברים ובאנגלית וכמו כן תרגילים שמזכירים את המבחן הפסיכוטכני. גם כאן יכול להיות שינוי לפי התפקיד אליו מתמודדים. חשוב להיות רגועים ולקרוא היטב את ההוראות לפני כל תרגיל, אם יש משהו לא ברור לתשאלו – זה תמיד עדיף על טעות.

ראיונות – ברבים. משתנה גם מחברה לחברה וריבוי ראיונות לא בהכרח אומר שאתם מתקדמים בכיוון הנכון, יכול להיות שפשוט מתלבטים לגביכם ולכן אסור להיות שאננים. חשוב מאוד לומר את האמת או לפחות להכיר טוב את השקר, בראיון אחד על אחד מדובר באנשי מקצוע חריפים שיקשו עליכם מאוד. כל אי התאמה או חשד לרמייה יפסלו אתכם על הסף. חשבו על האמירות שלכם, נכון שזה שהתקבלתם לימודים באוניברסיטה מראה על רצינות ויכולת גבוהה, אבל גם רומז שעוד חודשיים תרצו הקלות בתפקיד או תעזבו. במצבים שהם מציגים לכם דילמה לגבי לקוח, קחו תמיד את דרך האמצע, היו שירותיים ואדיבים ללקוח אך אל תזניחו את צרכי החברה, נסו לחשוב על הסברים הגיוניים ומנומקים להחלטה שלכם ולהסביר אותם ללקוח.
חשבו מראש על סיטואציות מעבודות קודמות שיעזרו להמחיש עד כמה מתאים לכם לעבוד בשירות, עד כמה אתם מעוניינים בכך, נסחו מראש אמירות שיראו את רצונכם לתרום למערכת ואת נכונותכם להישאר בה לאורך זמן (גם אם זה לא המצב).

אז אחרי שהעברתם קורות חיים, בחרתם תפקיד והגעתם למיונים לא נותר לכם אלא להירגע ולתת לחברה לחזור ולעדכן אתכם, אם עברתם, כנראה שתשמעו תוך יום יומיים. אם לא שמעתם, או שמעתם שלא, הסירו דאגה מליבכם, יש הרבה חברות בשוק שמתעסקות במתן שירות ומכירה, ולמרות שהעדיפות היא ללכת קודם למקום שהכי מדבר אליכם, ברוב המקרים תלמדו לאהוב גם חברה אחרת...

אז שיהיה בהצלחה

רוני אתרוג
הוסף תגובה

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_query() in /home/kipsterx1/public_html/slolari.com/slolari/articles/titleMenu.php:337 Stack trace: #0 /home/kipsterx1/public_html/slolari.com/slolari/articles/titleMenu.php(417): select_articleID('10003') #1 /home/kipsterx1/public_html/slolari.com/slolari/articles/articles.php(57): PrintTalkbacks('10003') #2 {main} thrown in /home/kipsterx1/public_html/slolari.com/slolari/articles/titleMenu.php on line 337